Nawigacja

Wydarzenia szkolne

Wydarzenia

 

Rok szkolny 2018/2019

 

 

 

 1. Wystawa kalendarzy adwentowych w SP 1 -   zdjęcia
 2. III c z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej i nie tylko - zdjęcia
 3. VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS w SP Nr 1 na Leśnej. "Żyję bez ryzyka" - VIII_Powiatowy_Konkurs_Wiedzy_o_HIV_i_AIDS.doc         zdjęcia - album fotograficzny
 4. I WOJEWÓDZKI KONKURS POEZJI I PROZY NA DRODZE DO WOLNOŚCI -
 5. Lekcja patriotyczna na języku angielskim - zdjęcia
 6. Obchody z okazji odzyskania niepodległości - artykuł niżej - zdjęcia w zakładce: album fotograficzny
 7. Uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polakę niepodległości- w wykonaniu grupy pod opieką p. Moniki Goryńskiej
 8. Podsumowanie konkursów i działań, które zostały przeprowadzone z okazji 100 roczniczy odzyskania niepodległości- artukuł poniżej
 9. Zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej oraz rozwiązywanie zagadek w Open The Lock.- Gorzów Wlpk. 07.11.2018r.-artykuł poniżej
 10. XXXIX Jesienne Biegi Leśne im. Jana Dobaczewskiego - zdjęcia
 11. Wrześniowe Święta - zdjęcia - notatka poniżej
 12. Dzień Chemika - zdjęcia
 13. Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - zdjęcia

 


Wystawa kalendarzy adwentowych w SP 1

 

Tradycją naszej szkoły  jest  od paru lat  samodzielne wykonywanie przez uczniów kalendarzy adwentowych. Liczy się pomysł i estetyka wykonania. Każdego roku mamy więc okazję podziwiać te najbardziej pomysłowe. Jak wiemy kalendarz taki służy do odliczania dni od pierwszego dnia grudnia do Wigilii Bożego Narodzenia. Pomysł kalendarzy pochodzi z XIX wieku od niemieckich luteranów. Także projekt taki na języku niemieckim jest jak najbardziej wskazany, a uczniowie mogą wykazać się zdolnościami oraz kreatywnością. Niekiedy zaangażowana jest w pracę cała rodzina.  Coroczna wystawa kalendarzy odbywa się w gabinecie języka niemieckiego i możemy ją podziwiać aż do Świąt- Sylwia Stanisz


 

Uczniowie i nauczyciele PG i SP1 na ulicy Leśnej włączyli się w obchody

100-lecia odzyskania niepodległości.

Już od września na korytarzach i w klasach pojawiały się gazetki upamiętniające „Rok niepodległościowy”. Rozmawialiśmy o tym ważnym dla nas i naszej Ojczyzny wydarzeniu na godzinach wychowawczych, lekcjach historii i języka polskiego. Wzięliśmy udział w zajęciach zorganizowanych przez Muzeum Regionalne i obejrzeliśmy wystawę „Błękitna Armia”. Rywalizowaliśmy w konkursach na plakat niepodległościowy i prezentację multimedialną. Przygotowaliśmy teczki portfolio na temat „Drogi do niepodległości 1795-1918”. Pisaliśmy „Wielki test o historii – Dla Ciebie Polsko”.

 Przyłączyliśmy się do projektu „100 pozdrowień na 100 lat niepodległości” Dołączyliśmy do 100 szkół z całej Polski które przesyłały życzenia Ojczyźnie.

Uczciliśmy tą wielką rocznicę nie tylko po polsku. Na lekcjach j. angielskiego głośno dowodziliśmy, że jesteśmy dumni z bycia Polakiem – J'm proud to be Polish.

7 listopada 5 osobowe drużyny klas VII, VIII oraz III- PG zmagały się w konkursie wiedzowym. Rozwiązywały quizy, krzyżówki, układały reklamy zachęcające do odwiedzenia naszego kraju, rozpoznawały znanych Polaków, przypominały ważne wydarzenia i daty.

9 listopada o godzinie 11:11 wzięliśmy udział w biciu rekordu „DLA NIEPODLEGŁEJ”. Wszyscy odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”, nakręciliśmy film i umieściliśmy na stronie internetowej. Uczestniczyliśmy w uroczystym apelu, podczas którego obejrzeliśmy doskonałą animację B. Bagińskiego, oraz wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego zatytułowanego „Pociąg do wolności” i wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.Wzięliśmy również udział w obchodach miejskich. Uczestniczyliśmy w mszy za Ojczyznę, złożyliśmy kwiaty pod Obeliskiem Marszałka Piłsudskiego. Oddaliśmy hołd wszystkim bohaterom, którzy przyczynili się do odzyskania wolności, zapalając znicze przy pomniku poległych w walkach o Barlinek na miejskim cmentarzu.

 14 listopada wzięliśmy udział w koncercie „DLA NIEPODLEGŁEJ”, podczas którego nasi  nauczyciele pięknie odtańczyli poloneza.


 

Przez kilka tygodni trwały działania, z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie wzięli udział w konkursach plastycznych, multimedialnych i wiedzowych. Brali udział w spotkaniach muzycznych, wykonali gazetki tematyczne, teczki portfolio nt. "Polska do niepodległości". Pisali "Wielki test o historii". 08 listopada nastąpiło podsumowanie:

 • w konkursie plastycznym zwyciężyły ucz. klasy VII B: Martyna Baranowska i Paulina Baranowska. Wyrózniona została praca Igora Pawlukiewicza ucz. kl.gimnazjalnej III D
 • w konkursie na prezentację multimedialną I miejsce zdobyły uczennice klasy VII A: Anna Kołodziej i Marcelina Łyczak. Wyróżniono prezentację ucznia klasy gimnazjalnej III C Łukasza Borunia.
 • Wielki test o historii najlepiej napisał uczeń klasy gimnazjalnej III A - Daniel Szulc

Pomysłodawcą i organizatorem tych działąń była p. Jolanta Hinc


 

Dnia 7 listopada nauczycielki naszej szkoły Małgorzata Wilk, Sławomira Tumasz, Sylwia Stanisz i Jolanta Hinc zorganizowały nam, uczniom klas 7, wyjazd do Gorzowa Wielkopolskiego. W planie wycieczki były zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej oraz rozwiązywanie zagadek w Open The Lock.

Naszą podróż rozpoczęliśmy tuż po godzinie 8.00 po sprawdzeniu obecności przez panią Sławomirę Tumasz. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna z grup udała się do biblioteki, druga do Open The Lock. Później nastąpiła zamiana grup.

W bibliotece wzięliśmy udział w zajęciach dziennikarskich pt. „Dziennikarstwo od kuchni” oraz w zajęciach pt. „Kopiowanie i wklejanie a praw autorskich przestrzeganie”. Warsztaty były bardzo ciekawe. Panie prowadzące pomogły nam zagłębić się w temat filmowania i dziennikarstwa. Poznaliśmy wiele intrygujących faktów w tych dziedzinach i wykonaliśmy proste zadania, które ukazały naszą kreatywność. Mieliśmy również okazję zobaczyć wystawę ceramiczną i fotograficzną z pracami, które wykonane zostały w Barlinku przez dzieci i młodzież z Gorzowa.

W Open The Lock czekały na nas pokoje z zagadkami. Po  dobraniu się w grupy po 5 osób, wysłuchaniu instrukcji i zasad obowiązujących w środku, ruszyliśmy do zabawy. Na wydostanie się z pokoju mieliśmy tylko 60 minut. Pomimo tego, że żadnej z grup nie udało się wydostać w wyznaczonym czasie, to i tak świetnie się bawiliśmy.

Cały wyjazd był bardzo udany i wszyscy będziemy go miło wspominać.

Uczestniczka wycieczki

Klaudia Lis


    Dnia 18 września 2018r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach chemicznych i pokazie barwnych reakcji spalania. Na praktycznych lekcjach chemii uczniowie otrzymywali pierwiastki gazowe, badali ich własciwości, palność, warunki w jakich zachodzą reakcje oraz klasyfikowali je pod względem energetycznym. Młodzież naszej szkoły doskonaliła formułowanie obserwacji i wniosków na podstawie przeprowadzonych doświadczeń.   

    


 

 

 

 

rok szkolny 2017/2018                                     

 1. Mecz Polska:Senegal na szkolnym "Orliku" ->zdjęcia<
 2. Lekcja polskiego w terenie - 3c -> zdjęcia< -
 3. Lekcja języka polskiego w klasie 3c - zdjęcia
 4. Lekcja ekologiczna w Dankowie -Lekcja_ekologiczna_w_Dankowie.doc
 5. Pobyt uczniów w Starym Kaleńsku 14-16.05.2018 r. - zdjęcia
 6. Spotkanie z książką w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie >Biblioteka_w_Gorzowie.doc<
 7. XXII Festiwal Piosenki Dziecięcej- 13.04.2018 r. - festiwal zorganizowała klas II D w ramach projektu edukacyjnego, w konkursie wzięło udział 15 uczestników
                               >Sprawozdanie-z-Festiwalu.doc<
                               >zdjęcia<
 8. >zdjęcia < CzytaMy Herberta - czytaMy_Herberta.doc, 
 9. Światowy Dzień Poezji w naszej szkole - artykuł poniżej
 10. "O zdrowym i mądrym życiu" - Szkolny Tydzień Profilaktyczny 19-23.03.2018r.  >zdjęcia w zakładce album fotograficznym<
 11. Dzień Języka Ojczystego
 12. Bal Karnawałowy w "Bratku"
 13. Spotkanie z Małym Księciem, czyli wizyta w gorzowskim teatrze
 14. Jasełka Bożonarodzeniowe - artykuł poniżej
 15. Wystawa kalendarzy adwentowych 2017 - artykuł poniżej
 16. Ciasteczkowe szaleństwo
 17. Udział uczniów w warsztatach organizowanych przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp. >zdjęcia<
 18. Turniej Profilaktyczny - 23.11.2017r.
 19. Wycieczka do Warszawy - uczniowie realizują program innowacji pedagogicznej- >
 20. Ogólnopolski projekt "Filmoteka szkolna- akcja"
 21. Warsztaty dziennikarskie i filmowe w Gorzowie Wlpk. >zdjęcia<
 22. Wizyta uczniów z SKW w schronisku "Azorki" w Gorzowie Wlkp. -> zdjęcia<
 23. List do Ojczyzny - lekcja polskiego
 24. Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości " Wolność - kocham i rozumiem" - zdjęcia<  
 25. Kołobrzeg 25-27.09.2017 r. < zdjęcia<
 26. Sprzątanie Świata - >zdjęcia<
 27. Uroczysty apel - "Wrzesień - 1939 r. - pamiętamy"  ->22_wrzesnia_w_SP_nr_1.doc<
 28. Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 ->zdjęcia<

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                              

 

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

                                                                                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                      

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

      

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

                             

       

 

      

         

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

W dniach 25-27.09.2017 klasy II d gimnazjum i VII a Szkoły Podstawowej nr 1 z siedzibą przy ul. Leśnej pod opieką K. Maksyniuk, S. Stanisz i A. Sutkowskiej uczestniczyły w wycieczce do Kołobrzegu.

Zakwaterowaliśmy się w Baltic Camping - przecudownym miejscu, wprost wymarzonym do wypoczynku. I choć skryte wśród zieleni domki zachęcały by nie opuszczać ośrodka, nie daliśmy się temu zwieść. Czas spędzaliśmy na spacerach brzegiem morza i promenadą oraz zwiedzaniu miasta. Opalaliśmy się na molo. Wspinaliśmy się na Latarnię Morską, przyjrzeliśmy się niezwykłym kamieniom i skałom
w Muzeum Minerałów. Poznaliśmy historię Pomnika Zaślubin Polski z Morzem. Pływaliśmy statkiem "Pirat" po morzu. Dla męskiej części wycieczki dużym przeżyciem była możliwość obejrzenia

i sfotografowania sprzętu wojskowego w Bastionie oraz zakupy w sklepie militarnym.

Wszyscy bawiliśmy się wspaniale. Zdążyliśmy potańczyć, pogrillować i pograć w piłkę. Było nawet wieczorne lepienie pierogów i gotowanie spaghetti przez utalentowane dziewczęta! Humory dopisywały
 i pogoda, na szczęście, też.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

       

       

      

      

       

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 im.Tadeusza Kościuszki w Barlinku z klasami gimnazjalnymi
  ul. Leśna 10
  74-320 Barlinek,
  i ul. Jeziorna 12
 • (95)746-14-33 ul. Leśna 10
  (95)746-17-30 ul. Jeziorna 12

Galeria zdjęć