Katarzyna Maksymiuk -budynek ul. Leśna 10

zdjęcia w zakładce>album fotograficzny<

Szkolny Tydzień Profilaktyczny
w Szkole Podstawowej Nr 1 w Barlinku

W dniach od 21.01.2019 r. do 25.01.2019 r.  r. odbył się w naszej szkole Szkolny Tydzień Profilaktyczny – w tym roku pod hasłem: „Decyzja należy do Ciebie”.

Przygotowaliśmy na ten czas szereg działań o charakterze profilaktycznym.Poniedziałek był dniem zdrowego żywienia,  obraliśmy i przerobiliśmy na soki 30 kg owoców i warzyw. Uczniowie  w klasach VIII  i VI wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych  przez trenerów pracowni profilaktycznej Dialog z Krakowa pod hasłem: „Nie zmarnuj swojego życia”. W klasach VII  i V zajęcia edukacyjne o odpowiedzialności za własne postępowanie przeprowadziły kuratorki Sądu Rejonowego w Myśliborzu Panie Edyta Andrysiewicz i Małgorzata Karmelita.

Uczniowie i uczennice klas III wzięli udział w zajęciach  z Panią Izabelą Łacek  pod hasłem: „Między nami kobietami” i „Tylko dla facetów”.

Uczniowie mieli możliwość wykazać się swoją wiedzą i talentem w kilku konkursach.

Klasy I – IV w konkursie plastycznym pod Hasłem „ Nie zmarnuj swojego życia” Wiedzy  o szkodliwości palenia papierosów dla uczniów klas VIII i III Gim zwyciężyli Wiktoria Ostrowska kl. VIII A, Michael Żochowski kl. VIII B i Wiktoria Kaczmarczyk kl. III D Gim. W konkursie na prezentację multimedialną pod tytułem „Nie zmarnuj swojego życia” zwyciężyli Adrian Glapiak z klasy III C Gim i Kinga Radzka z klasy VI D

W piątek podsumowaliśmy działania: na Leśniej, uczniowie obejrzeli przedstawienie przygotowanie przez szkolny teatr MASKA PT” „Who cares?” pod kierunkiem Pani Moniki Goryńskiej. Przy ul Jeziornej odbyły się apele wychowawcze: „Bezpieczne ferie”

Pieniądze na nagrody zostały pozyskane z Gminnego Programu Profilaktyki, Przeciwdziałania Uzależnieniom i Przemocy. Sponsorowi nagród – Burmistrzowi Barlinka Panu Dariuszowi Zielińskiemu serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy  wszystkim, którzy włączyli się w organizację Szkolnego Tygodnia Profilaktycznego,  w szczególności Pani Małgorzacie Makowskiej – Kukiełce, Monice Goryńskiej, Izabeli Łacek, Edycie Andrysiewicz, Małgorzacie Karmelicie i Panu Tomaszowi Marcinowowi.

Mamy nadzieję, że był to ważny tydzień dla naszych uczniów, a zdobyta wiedza i umiejętności będą procentowały w przyszłości.

Katarzyna Maksymiuk

Katarzyna Stanisławska